
| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Plating | Gold |
| Number of Pins | 14 |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 75 W |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Switching Frequency | 132.5 kHz |
| Topology | Flyback |
| Type | Integrated Circuit (IC) |
| Radiation Hardening | No |
| Min Input Voltage | 9.9 V |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1486
Distributors
pcbx
Unit Price$0.88827
Ext.Price$0.88827
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.88827 | $0.88827 |
| 10 | $0.65060 | $6.50600 |
| 25 | $0.58477 | $14.61925 |
| 50 | $0.55042 | $27.52100 |
| 100 | $0.51809 | $51.80900 |
| 300 | $0.49267 | $147.80100 |
| 500 | $0.46850 | $234.25000 |
| 1000 | $0.43601 | $436.01000 |
| 3000 | $0.42650 | $1279.50000 |
| 5000 | $0.41720 | $2086.00000 |
